Спектакуларно: Словенец погоди од својот рекет за победа! (ВИДЕО)

Словенечкиот кошаркар Клемен Препелиќ е вистински херој на Јувентуд, откако успеа да погоди со звукот од трибината од својот дел од паркетот против Дарушафака и да му обезбеди триумф на неговиот тим.