Шкотите го освоија Минхен пред дуелот против Германија (ВИДЕО)

Денеска почнуваат возбудувањата на Европското првенство (ЕП) во Германија, а шкотските навивачи веќе го освоија Минхен каде што направија вистинско шоу.

Во некои делови од градот веќе биле предизвикани инциденти од пијаните навивачи на Шкотска, при што реагирала полицијата, а исто така била избегната и трагедија.

Еден пијан навивач паднал на глава на скалите кои водат кон подземната железница, по што интервенирале медицински лица.