Реми во Милано, реми во Дортмунд: Возбудливи 45 минути во ЛШ (ВИДЕО)

Интер и Барселона играат 1-1 во рамки на групата Б во Лигата на шампионите. Со овој резултат „нераѕурите“ одат во осминафинале, бидејќи Борусија Дортмунд против Славија Прага игра со ист резултат 1-1. 

Каталонците на „Џузепе Меаца“ играат речиси со резервен состав без Лионел Меси, Луис Суарез и други ѕвезди. Стрелец на првиот гол за Барса беше Карлес Перез. Ромелу Лукаку израмни за Италијанците во последните моменти од првото полувреме. 

Борусија  Дортмунд - Славија Прага 1-1