Каша попара на „Стемфорд Бриџ“: Пола гости клекнаа, другите се чудеа (ФОТО)

Челси го доби мечот против рускиот гигант со 1-0 на „Стемфорд бриџ“, но пред натпреварот беше забележана интересна ситуација кога дел од фудбалерите клекнаа на колено, а останатите останаа збунети.

Пола од гостите клекнаа на теренот, додека нивните соиграчи се чудеа што се случува.