Хрватските навивачи ја окупираа Виена (ВИДЕО)

Хрватската фудбалска репрезентација вечерва гостува во Австрија во рамки на Лигата на нации, а навивачите на „коцкестите“ ја „окупираа“ Виена. 

Хрватските медиуми велат дека низ центарот на австрискиот главен град има околу 20.000 хрватски навивачи иако само 2.300 ќе можат да влезат на стадионот „Ернс Хапел“.