Далиќ ја откри причината за ремито со Албанија: Фудбалот е непредвидлив!

Хрватска прокоцка победа против Албанија во 95. минута од второто коло во групната фаза на Европското првенство (ЕП).

Селекторот Златко Далиќ кажа дека неговите фудбалери непотребно се повлекле во завршницата и тоа е причина за ремито против Албанија.

„Фудбалот е непредвидлив. Не е лесно по ваков крај на меч со две различни полувремиња. Во второто полувреме дадовме сè од себе, но примивме гол во судиското надополнување. Тешко е кога ќе примите гол во финишот. Имаме неколку дена за одмор и ќе се обидеме да победиме против Италија“, кажа Далиќ.