Карагер: Конте сака да добие отказ!

Антонио Конте по вчерашното реми против Саутемптон, ги нападна своите фудбалери но и клубот, дел од англиските критичари сметаат дека е време за разделба.

Антонио Конте сигурно ќе си замине од Тотнем, прашање е само дали тоа ќе се случи по крајот на сезоната или ќе добие отказ претходно.

Синоќа откако Конте удри по своите фудбалери и Тотнем нарекувајќи го клуб кој не е навикнат да атакува на високи цели. Се јавија критичарите. Еден од нив беше и Карагер кој смета дека Италијанецот сака што е можно побрзо да добие отказ.

„Конте сака да добие отказ за време на паузата за репрезентации. Спарс треба веднаш да го ослободат од неговата мизерија“, смета Карагер.