Емотивна сцена: Се расплакаа бивш голман и водителката сред емисија (ВИДЕО)

Диего Армандо Марадона почина во среда од срцев удар во својот дом, а цела Аргентина тагува по легендарниот Аргентинец.

Смртта на Марадона ептен го погоди и поранешниот голман Серхио Гојкочеа, кој гостуваше во една емисија во која зборуваше за фудбалскиот бог.

Солзите не можеше да ги задржи ниту водителката и таа се расплака заедно со бившиот чувар на мрежата.