Арапите жестоки: Одредена казната за испадот на Роналдо

Непримерниот гест на синоќешниот меч против Ал Шабаб скапо ќе го чини Кристијано Роналдо.

Шпанските медиуми откриваат дека за вулгарните гестикулации кон противничките навивачи, на Португалецот веќе му е одредена казната. Неофицијално, таа ќе изнесува суспензија од два меча и парична казна која уште не е позната.

На Роналдо ова му беше втор испад во период од 15-тина дена. Претходно, на пријателски меч против Ал Хилал зеде дрес на противничкиот тим и со него ги бришеше гениталиите, а сето тоа затоа што навивачите скандираа „Меси. Меси“.