Тимот се сака и кога е на дното: Палермо собори рекорд во Серија Д (ФОТО)

Иако поранешниот калчолигаш, екипата на Палермо, во моментов се натпреварува во Серија Д, поради казната која ја доби од страна на италијанската федерација, сепак тоа не ги откажа бројните фанови повторно да се најдат на трибините при првенствените мечеви.

Токму Палермо го собори рекордот кога се во прашање најголемата посетеност на натпревар во ниската Серија Д. Тие на првиот меч од новата сезона на домашен терен имаа 17.000 фанови што е рекорд во ниските лиги.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You can relegate the team, but you can't take away their fans #Palermo 💗

A post shared by Italian Football TV (IFTV) (@italianfootballtv) on