Слабиот старт на сезоната е минато: Икарди донесе нова победа за ПСЖ

ПСЖ врза три победи по ред во Лига 1, откако сезоната ја почна со два порази. Францускиот шампион полека ги консолидира редовите по повредите, случаите на Ковид-19 и суспензиите. 

„Светците“ вечерва славеа со 2-0 на гостувањето кај Ремс. Двата гола за ПСЖ ги постигна Мауро Икарди и двата беа на асистенција на Килијан Мбапе.