Саудискиот принц во Њукасл носи засилување од Баерн Минхен!?

Новиот газда на Њукасл планира следната сезона да направи тим, кој може да се бори за самиот врв на табелата и пласман во Лигата на шампиони.

Голем број фудбалери се поврзуваат со трансфер во Њукасл во последниот период, а нема сомнеж дека ќе бидат ангажирани квалитетни фудбалери.

Едно од засилувањата треба да пристигне од Баерн Минхен и станува збор за Лукас Ернандез, кој треба да донесе стабилност во одбраната на тимот.

Саудискиот принц Бин Салман планира да плати дури 80 милиони евра за одличниот фудбалер, а сигурно Баварците ќе размислат за понудата.