Реал Мадрид по три години го врати Брахим Дијаз (ФОТО)

Поранешниот шпански шампион Реал Мадрид денеска го потврди второто засилување за следната сезона, откако во клубот се врати Брахим Дијаз.

Дијаз се враќа во Мадрид по тригодишната позајмица во Милан, а „кралевите“ соопштија дека ќе официјално ќе го претстават на 13 јуни во 20 часот.

Карло Анчелоти ќе му даде шанса на Дијаз во следната сезона, откако талентираниот фудбалер претходно за Милан настапи на 124 меча и постигна 18 гола и 15 асистенции.