Познат новиот датум за одложениот меч меѓу Баерн и Унион Берлин

Снегот направи сериозни проблеми во германскиот фудбал и поради него мораше да биде одложен натпреварот од 13. коло меѓу Баерн Минхен и Унион Берлин.

Бундеслигата соопшти дека новиот датум за одигрување на одложениот натпревар меѓу гигантите на „Алијанц Арена“ е 24 јануари.

Баер Леверкузен е лидер во првенството со 35 бодови, односно три повеќе од актуелниот шампион Баерн Минхен, додека Унион Берлин е на дното на табелата со само седум освоени бодови.