Синоќа на дуелот помеѓу Хамбургер и Динамо Дрезден во рамки на Втората Бундеслига, гостинските навивачи ја воодушевија Европа. 

На полниот стадион во Хамбург имаше дури 8.000 гостински навивачи од Дрезден, кои приредија вистински спектакл.  

Хамбургер славеше со минимални 1-0 против Дрезден.