Новинарка заврши со познат тренер на јахта, па доби отказ! (ФОТО)

Тренерот на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман неодамна се разведе од сопругата, откако со неа помина 15 години од животот, а тој сега има нова љубов и станува збор за новинарката на „Билд“, Лена Вурценбергер.

Јулијан и Лена биле забележани на почетокот на неделата на Ибица, а заминувањето на одмор скапо ја чинело новинарката, која добила отказ.

Нагелсман има две деца од претходниот брак, а засега не е познато кога точно ја почнал љубовната врска со новинарката.