Навивач на Сити се обиде да го блокира автобусот на Ливерпул (ФОТО)

Ливерпул вечерва како нов шампион на Премиерлигата му гостува на Манчестер сити, кој абдицираше од тронот во Англија

Еден навивач на „граѓаните“ се обиде да го блокира тимскиот автобус на „црвените“ пред да пристигне на стадионот „Етихад“ за вечерашниот удел. Не му требаше долго убедување да се тргне од патот на автобусот.