На секој натпревар на „Камп Ноу“ сезонава 10-тата минута ќе биде специјална

Навивачите на Барселона нема да имаат вистинска шанса да го испратат Лионел Меси. Минатата сезона натпреварите на „Камп Ноу“ беа затворени за навивачите, па кога Аргентинецот за последен пат го носеше дресот на клубот трибините беа празни. 

 Според шпекулациите, Навивачите на Барселона на секој натпревар идната сезона на „Камп Ноу“ во 10.минута ќе аплаудираат и ќе го скандираат името не Лионел Меси.