Манчестер јунајтед го надигра Рединг за осминафинале во ФА-купот (ВИДЕО)

Англискиот гигант Манчестер јунајтед вечерва беше подобар од Рединг со 3-1 и така избори осминафинале во ФА-купот.

Сите четири гола паднаа во второто полувреме, иако „ѓаволите“ постигнаа погодок и во првото полувреме преку Маркус Рашфорд, но истиот беше поништен поради офсајд.

Касемиро со два гола за четири минути носи водство за Јунајтед, а потоа Фред стрела за 3-0, додека на Рединг не му остана ништо друго до крајот, освен да постигне почесен гол преку Мбенгуе.