Класа од Серхио Рамос: Ѕвездата на Реал им оддаде почит на Буфон, Иниеста и Торес (ФОТО)

Три фудбалски легенди викендов се простија од европскиот елитен фудбал, Џанлуиџи Буфон, Андрес Иниеста и Фернандо Торес.

Капитенот на Реал Мадрид реши да ги испочитува тројцата со прекрасен „твит“.

„Сите вие ја направите битката поубава и фудбалот многу поголем“, напиша Рамос.