Емотивна средба: Чави и играчите на Барса го пречкаа повредениот Гави! (ВИДЕО)

Гави кој ги скина лигаментите на коленото, пристигна во Барселона каде имаше средба со тренерот Чави и соиграчите од тимот.

Сезоната за Гави заврши, а тој поради тешката повреда ќе го пропушти и Европското првенство во Германија.

Барселона денеска објави видео како Гави пристигнува во клубот на средба со Чави и соиграчите. Големи беа емоциите од двете страни.