Елмас е во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас му донесе победа на Наполи во дербито со Аталанта и е сместен во тимот на колото од Серија А.

Елмас мечот го почна од клупата за резерви, одигра половина час, но се покажа како клучен за победата на Наполи над Аталанта. Го даде победничкиот гол.

Македонскиот фудбалер со оценка седмица се најде во средниот ред од тимот на колото во Серија А.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lega Serie A (@seriea)