Елмас и другарите вечерва ќе играат во дресови во чест на Марадона (ФОТО)

Наполи ќе добие специјални дресови за натпреварот против Рома и тие ќе бидат посветени на Диего Армандо Марадона, кој почина во средата од срцев удар во Аргентина.

Во знак на почит кон Аргентинецот, Наполи ќе излезе во дрес сличен на репрезентацијата на Аргентина, односно сино-бела комбинација.

Спонзорот на Наполи уште минатата година ја разгледуваше идејата да направат ваков дрес, но по смртта на Марадона, таа идеја беше спроведена во дело.