Џиџи мајсторе можеби е време за пензија (ВИДЕО)

Голманот на ПСЖ, Џанлуиџи Буфон не ја заврши сезоната во ПСЖ на славен начин. Неговиот тим загуби на гостувањето кај Ремс со 3-1,а Италијанецот кумуваше на два погодока. 

Не е типично за него да киксира, но очигледно годините си го прават своето. Буфон (41) не интервенираше на нивото при постигнувањето на првите два гола на домашниот тим.