Дортмунд пресмета колку пари ќе загуби поради Ковид-19

Пандемијата на коронавирусот направи големи проблеми на клубовите ширум светот. Многумина мораа да отпуштаат работници и да ги скратат трошоците, а Борусија Дортмунд ја очекуваа голема загуба.

Германските медиуми пишуваат дека во Борусија очекуваат загуба до 45 милиони евра, што е навистина голема сума.

„Милионерите“ минатото лето заработија многу пари, па нема сомнеж дека ќе успеат да ја надминат кризата.