Детенце го запозна Мбапе и се расплака од среќа (ВИДЕО)

Младиот француски напаѓач Килијан Мбапе е идол на многу деца ширум светот, а пред натпреварот против Брест тој се запозна со едно детенце.

Мбапе се поздрави со детето и разменија по неколку зборови, по што Французинот се врати на загревање, а момчето се расплака од среќа.