Буфон и на 40 години има рефлекс како мачка (ВИДЕО)

Џанлуиџи Буфон важи за еден од најдобрите фудбалски голмани на сите времиња, а тоа го докажа уште еднаш денеска на дуелот против Генган.

Италијанецот од оваа сезона брани за ПСЖ, а при резултат 0-0 одбрани неверојатна шанса на противникот. Буфон иако веќе беше на земја и речиси совлада, успеа да ја одбрани топката со супер рефлекс во последен момент. 

ПСЖ губеше со 1-0, но потоа успеа да направи пресврт и да слави со 1-3 на гостувањето кај Генгам.