Бензема го прекина молкот: Сè е лага!

Францускиот напаѓач Карим Бензема повеќе не може да ги поднесе приказните за неговиот однос со тренерот на Ал-Итихад и јавно кажа каде сака да ја продолжи кариерата.

Бензема реши да го прекине молкот и кажа дека сите шпекулации се лажни, односно не планира да се врати во Европа.

„Немам проблеми со тренерот. Сè е лага, доста е. Среќен сум во Ал-Итихад. Лажни се вестите дека сакам да се вратам во Европа“, кажа Бензема.

Голгетерот досега одигра 22 натпревари за Ал-Итихад, а притоа постигна 12 голови и шест асистенции за тимот.