Арибас не ѝ дозволи на Валенсија на слави во Алмерија (ВИДЕО)

Валенсија двапати водеше на гостувањето кај Алмерија, но мораше да се задоволи само со бод (2-2) во шестото коло на шпанската Ла Лига.

Гостите го постигнаа првиот гол на натпреварот преку Лопез во 14. минута, а на 1-1 израмни расположениот Арибас во 59. минута.

„Лилјаците“ повторно поведоа преку голот на Гуера, но радоста траеше кратко затоа што Арибас со втор гол на мечот ги постави конечните 2-2.

Валенсија има 10 бодови на петтата позиција, додека Алмерија е на дното со само два освоени бода.