„Старт за затвор“: Али Адем со кунг-фу потег му ја расцепи главата на Донов (ВИДЕО)

„Македонскиот Фелаини“, Али Адем, фудбалерот на Шкупи со „старт за затвор“ му ја расцепи главата на Илија Донов на денешниот меч во Струмица помеѓу Академија Пандев и чаирчани, па заслужено доби црвен картон и го остави првакот уште на половина од првиот дел со десетмина.

Кунг-фу потегот на Адем беше толку несмасен и беспотребен, па дури и коментаторот на регионалната Спортклуб каде се пренесуваат мечевите на Пандевци, почна да вика – уф, уф, уф...!

Иако имаат играч помалку, Шкупи на полувреме води со 1-0 во Струмица.