Шок на Лејвер купот: Ѓоковиќ загуби од Оже-Алиасим (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ на денешниот прв натпревар на Лејвер Купот неочекувано загуби од Феликс Оже-Алиасим во два сета. 

Канаѓанецот славеше со 6-3 и 7-6 за прва победа во кариерата против српскиот тенисер. Со оваа победа тимот на Светот поведе против Европјаните со 10-8. 

Денеска во сингл-конкренција треба да играат и Стефанос Циципас против Франсес Тиафо, додека Каспер Руд се среќава со Тејлор Фриц.