Прекинат мечот меѓу Ѓоковиќ и Ханфман во Женева

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се соочи со Јаник Ханфман од Германија во второто коло од турнирот во Женева, но дуелот беше прекинат во првиот сет.

При резултат 40-40 во првиот сет, односно водство од 5-3 за Ѓоковиќ почна да врне дожд поради што судијата го прекина натпреварот.

Според прогнозата, дождот ќе трае околу 30 минути, а наскоро се очекува точна информација кога натпреварот ќе биде продолжен