Ѓоковиќ ја загуби контролата, па од нога го кршеше рекетот (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ е еминиран од третото коло на Индијан Велс, подобар од Србинто беше Филип Колшрајбер со 2-0 во сетови и во двата Германецот беше подобар со по 6-4, а по крајот на првиот светскиот рекет број еден имаш вистински излив на бес.

Фрустрацијата на теренот Ѓоковиќ реши да ја истресе врз својот рекет, па по крајот на првиот сет почна да го мава од својата патика, имаше среќа што не се повреди.

Утеха Србинот ќе побара во дабл конкуренција на Индијан Велс, каде заедно со Фабио Фонини стигна до полуфиналето.