Една од најдобрите и најатрактивни тенисерки во светот, Арина Сабаленка реши да ги израдува своите фанови со провокативна фотографија на својот профил на Инстаграм.

Белоруската тенисерка реши да се фотографира без маичка, а веднаш потоа сликата ја објави на социјалните мрежи. Сепак, таа исто така ги сокри своите гради зад две црвени линии за да не може Инстаграм да ја избрише фотографијата.

Сабаленка притоа во описот на фотографијата напиша дека не е за лица под 18 години.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❌🔞🤗🤣

A post shared by Aryna Sabalenka🐅 (@sabalenka_aryna) on