„Поголеми се шансите да заврши во затвор, отколку да се бори против мене“

Конор Мекгрегор е постојано во центарот на вниманието во јавноста за боречките вештини, и покрај фактот дека не се бореше од октомври минатата година.

Ирецот го привлекува вниманието на сите на социјалните мрежи, а неодамна објави на Твитер датум (14 декември) и името на главниот град на Даблин.

Британските медиуми веднаш објавија дека ова може да биде датумот кога Мекгрегор ќе се врати во рингот на боксерски дуел против неговиот сонародник Лук Килер, но тој веднаш ги негираше наводите за натпревар.

Поголема шанса е тој да заврши во затвор или рехабилитација отколку што ќе се бори против мене. Но, никогаш не се знае,  изјави Килер.