Зверев почна да игра голф, но се посрамоти за сите пари (ВИДЕО)

Германскиот тенисер Александер Зверев на социјалните мрежи објави видео на кое игра голф, но не се прослави и за малку ќе се направеше „жива вода“, па навивачите му порачаа дека е подобро да си продолжи само со тенис.