Робен си поигра со одбраната на Бенфика и постигна мајсторски гол (ВИДЕО)

Баерн Минхен вечерва го игра дуелот од петтото коло во групната фаза од Лигата на шампиони против Бенфика, а до водство Баварците стигнаа во 13. минута преку маестрална акција на Арјен Робен.