Најлошиот слободен удар во историјата: Наместо да шутира во гол - го „уби“ соиграчот (ВИДЕО)

Изминатиов период се изнагледавме одлични голови од слободен удар, но овој пат можевме да го видиме и најлошо изведениот удар надвор од шеснаесетникот.