Наивно примен гол: Лаинер ја искористи првата грешка (ВИДЕО)

Македонија по 20 минути има негатива од 0-1 на дебито на Еуро 2020, откако примивме наивен гол, а киксот на втора статива го искористи Стефан Лаинер за да го совлада Столе Димитриевски, откако Езџјан Алиоски не затвори до крај.