Мајсторот секогаш е мајстор: Нејмар даде кош од паркинг со – нога (ВИДЕО)

Бразилската суперѕвезда Нејмар, најскапиот светски фудбалер кој пред пет години за 222 милиони евра дојде од Барселона во ПСЖ, ги воодушеви сите со мајсторски потег.

Даде „тројка“ без коски на кош со нога и тоа од паркинг.