Коментаторите во транс: „Гоооол! Иван! Иван... Ракитиќ!“ (ВИДЕО)

Барселона синоќа успеа да го победи Тотнем на „Вембли“ со 2-4, а прекрасен гол на натпреварот постигна Иван Ракитиќ, по што шпанските коментатори збеснаа и прославија на луд начин.