Кога Митревски ќе ја „спушти ролетната“ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски синоќа имаше фантастичен настап за Порто против Пик Сегед. Собра вкупно 15 одбрани, а неколку беа навистина спектакуларни.