Ибра ја покажа својата фудбалска магија, но ВАР му го поништи голот (ВИДЕО)

Милан имаше одлична акција во 34. минута, кога Златан Ибрахимовиќ успеа да ја покаже својата магија и да постигне гол, но ВАР-технологијата му го поништи погодокот на Швеѓанецот, кој очигледно играл со рака.