Хамшик даде спектакуларен гол од пола терен и му го поништија! (ВИДЕО)

Словачката ѕвезда Марек Хамшик кој е член на турски Трабзонспор постигна неверојатен гол денеска за својот тим и тоа од пола терен. Почна да се радува и потоа го удри шлог. Судијата му го поништи голот!