Голман промаши пенал и ги скрши светлата на стадионот (ВИДЕО)

Денеска на нисколигашки меч во Англија беше забележана навистина несекојдневна ситуација, откако голман се подготвуваше да изведе пенал во 62. минута, но наместо да ја затресе противничката мрежа, тој ја шутна топката далеку над голот и оштети едно светло на стадионот.