Ѓоковиќ и кога шета низ Белград игра тенис – на улица (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ очигледно не може ни минута без тенис, па дури и кога е излезен да прошета низ родниот Белград, па на улица заигра тенис, во фармерки и јакна.