Феноменален погодок: Велбек со „ножички“ ја затресе мрежата на Норич (ВИДЕО)

Напаѓачот на Вотфорд, Дани Велбек го постигна првиот гол во Премиерлигата сезонава, и тоа против Норич за водство од 2-1, а тоа го напави на најдобар можен начин.