Атракција на сезоната: Петрушев заби преку 224 сантиметри високиот центар на Алба (ВИДЕО)

Црвена Звезда и Алба Берлин го играат денеска мечот од 25-то коло во Евролигата, а уште сега многумина забивањето на Филип Петрушев го посочија како – атракција на сезоната.

Кошаркарот на Ц. Звезда заби преку 224 сантиметри високиот центар на берлинскиот тим Кумаџе, за да ја крене салата на нозе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @czbasket