Почина поранешен ракометар на Бутел на 40 години!

Брз Центар“ објави дека поранешниот руски ракометар Алексеј Григорјев почина по тешко боледување на 40-годишна возраст.

Григорјев во текот на кариерата играше за Мешков Брест, Мотор Запорожје, како и за Динамо и Нева Санкт Петербург, но и за македонскиот суперлигаш Бутел.

Русинот по завршување на ракометната кариера се занимавал со приватен бизнис.