Фалангата расположена - се вие македонско оро среде Дебрецин! (ВИДЕО)

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 18 часот го игра вториот натпревар на Европското првенство (ЕП) против Црна Гора, а фалангата е расположена и очекува триумф.

Македонските навивачи расположени заиграа македонско оро во Дебрецин и почнаа да се загреваат за натпреварот.